Už to bude skoro rok, keď začalo prepuknutie pandémie Covid-19 a mnohí z nás stále zápasia s dôsledkami tejto pandémie.

Súčasnosť je pochmúrna a budúcnosť vyzerá pochmúrne a jediné, čo môžeme urobiť, je pripraviť sa na nový normál.

Svetové ekonomiky zápasia s nezamestnanosťou a každá časť aktív prešla niekoľkými kolami násilného a nestabilného preceňovania.

Ale uprostred všetkého šera dnešnej doby sa nájde príležitosť.

Jednoduchý a základný princíp investovania vyžaduje, aby ste nakupovali, keď je hodnota nízka a predávali, keď je hodnota vysoko.

Investovanie je o tom, aby ste nestlačili to panické tlačidlo predaja.

Mali by ste sa potom pozrieť na dlhopisy v zdravotníctve, investovať do zlata a začať skúmať alternatívy, ako sú kryptomeny?

Historicky nehnuteľnosť preukázala trvalé odolávanie. Keď udrie kalamita, trhy sa obávajú najhoršieho. Len čo sa však neistota rozjasní a optimizmus sa vráti, ceny nehnuteľností sa vrátia tam, kde boli.

Pri rozhodovaní o investovaní sa však musíte spoliehať na racionálnu analýzu, nie na emócie.

Dubajské dlhodobé vládne princípy boli vždy silné a s rastúcim počtom obyvateľov, vynikajúcou infraštruktúrou, špičkovou zdravotnou starostlivosťou a vzdelaním, ako aj atraktívnym daňovým základom dokázali, že Dubaj je to správne na život a na podnikanie.

Cenová dostupnosť v rámci Dubaja v porovnaní s podobnými svetovými mestami je vynikajúca a treba poznamenať, že UBS Global Real Estate Bubble Index označil Dubaj za „spravodlivo ohodnotený“ v porovnaní s mestami ako New York, Londýn a Paríž.

Nikdy nebol lepší čas využiť výhody trhu.

Investori musia byť inteligentní a musia identifikovať konkrétne aktíva, predovšetkým vily v najlepších lokalitách, kde dopyt prevyšuje ponuku.

Podľa JLL’s Global Real Estate Transparency Index je Dubaj jedným z „globálnych zlepšovateľov“ s množstvom vládnych iniciatív, zdokonalených regulačných postupov a čoraz dynamickejšieho odvetvia proptech.

Patrí tiež medzi najlukratívnejšie investičné miesta na svete a pohybuje sa v priemere nad 7% hrubého výnosu z prenájmu, kde záleží akú nehnuteľnosť ste si kúpili a v ktorej lokalite. Ale pri krátkodobom prenájme sa viete dostať na 10% ROI.

Vďaka vývoju trhu sa podporili iniciatívy, ako napríklad zavedenie online prevodov nehnuteľností z pozemkového oddelenia v Dubaji, balík ekonomických stimulov SAE centrálnej banky a výhodné platobné možnosti od stavebných firiem, kde patrí platobný plán až na 7 rokov, kde nemusíte platiť hypotéku, ale postupne budete splácať nehnuteľnosť buď bez navýšenia, alebo s pár percentným navýšením a po splatení polovice ceny nehnuteľností ju môžete prenajímať. Táto ponuka sa nemusí opakovať.

Taktiež sme boli svedkami oznámenia o vízovom programe pre dôchodcov, ktorý vytvoril silné dôvody pre to, aby sa Spojené arabské emiráty stali novou luxusnou destináciou pre odchod do dôchodku a otvorili tak krajinu novému druhu investorov.

Dvojstranná dohoda medzi SAE a Izraelom tiež otvorila dvere novým partnerstvám a potenciálnym investičným príležitostiam vo všetkých segmentoch trhu.

Keď sa snažíme dostať cez pandémiu, tak na konci tunela je denné svetlo. Preto tieto dôvody, ktoré sme uviedli v článku udržia dopyt po nehnuteľnostiach v SAE aj počas pandémie.

Pevné základy Dubajskej ekonomiky podporovali trh aj počas nestabilných období a budú ho naďalej podporovať aj v budúcnosti.

Podľa Department of Tourism and Commerce Marketing Dubaj aj v roku 2020 navštívili milióny návštevníkov a a tento trend bude len stúpať, pretože od 1. októbra 2021 bude otvorené Dubai Expo 2020 a nájmy za nehnuteľnosti budú len stúpať.

Pokiaľ chcete využiť túto príležitosť a chcete sa dozvedieť viac o aktuálnych projektoch, tak nás môžete kontaktovať tu: https://platinumsquare.sk/kontaktujte-nas/

Zdroje: gulfbusiness.com, dubaitourism.gov.ae

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji
Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E
Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.sk

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji

Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E

Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.sk

Copyright © 2022 – PlatinumSquare.sk – Všetky práva sú vyhradené.

Login

Register

terms & conditions