Povedzme si pár faktov o Dubaji

Výhody, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa

Rastúca ekonomika​ v dubaji

Rastúca ekonomika

Ktokoľvek chce investovať do cudzej krajiny, tak jedným z dôležitých faktorov, ktoré zohľadňuje, je rast ekonomiky tejto krajiny. Zaujímavosťou Dubaja je to, že všetky čísla a štatistiky naznačujú, že Dubaj bude mať v najbližších rokoch trvalý ekonomický rast. Ekonomika Abu Dhabi, ktorá je bohatá na ropu prešla nedávnymi ropnými krízami bez väčších problémov a takisto Dubaj prekvital a stal sa šampiónom plánovania a ekonomického rastu v regióne MENA.

Turizmus

Dubaj je jedno z najväčších turistických centier na svete a ponúka nespočetne veľa atrakcií. Konajú sa v ňom rôzne umelecké a kultúrne festivaly, ako napríklad Dubajský medzinárodný filmový festival a Dubajský jazzový festival, ako aj športové podujatia ako Dubai Golf Desert Classic, Formula 1 Race (Abu Dhabi), Rugby 7’s, Dubajský svetový pohár dostihov a medzinárodné kriketové zápasy.

Turizmus v dubaji
bezpečnosť v dubaji

Bezpečnosť na prvom mieste

Dubaj je jedným z najbezpečnejších miest na svete s nízkou mierou kriminality a efektívnym právnym systémom. Dobrý investor vždy dbá na to, aby mesto, v ktorom sa nachádza jeho nehnuteľnosť, bolo bezpečné a Spojené arabské emiráty sú nielen najbezpečnejšou krajinou regiónu MENA, ale v skutočnosti jednou z najbezpečnejších krajín na svete. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia prichádzajú do Dubaja žiť, podnikať a investovať.

Ľahkosť podnikania

Podľa správy Doing Business 2019 dosiahli Spojené arabské emiráty globálne 11. miesto a regionálne 1. miesto. Spojené arabské emiráty dosiahli impozantné pozície v nasledujúcich indexoch:

Prístup k elektrine – 1. pozícia

Platenie daní – 2. pozícia

Vybavovanie stavebných povolení – 5. priečka

Registrácia majetku – 7. pozícia

Presadzovanie zmlúv – 9. miesto

Ochrana menšinových investorov – 15. miesto

podnikanie v dubaji
Najmodernejšia trasa v dubaji

Najmodernejšia infraštruktúra

Medzinárodné letisko v Dubaji získalo dvojité tituly najrýchlejšie rastúceho letiska na svete a šiesteho najrušnejšieho letiska na svete z hľadiska medzinárodnej osobnej dopravy. V roku 2009 vybavilo 41 miliónov medzinárodných cestujúcich. Čo sa týka automobilovej dopravy, tak celá krajina je prepojená diaľnicami. Prístav Jebel Ali je najväčší umelo vyrobený prístav na svete. V krajine sa nachádza najvyššia budova na svete – Burj Khalifa.  Tieto dôvody stačia na to, aby každý investor mohol investovať do realitného sektoru v krajine.

Uvoľnené pravidlá zdaňovania

Dubaj neukladá žiadnu daň z príjmu fyzických osôb, daň z kapitálových výnosov ani zrážkovú daň. V roku 2018 krajina implementovala zákon, ktorý umožňuje 100% zahraničné vlastníctvo spoločností, po ktorom nasledovalo zavedenie 10-ročného pobytového víza pre investorov a špecialistov. Tento dôvod je viac ako dosť na to, aby ľudia z celého sveta prišli pracovať alebo hľadať investičné príležitosti „v zlatom meste“ Dubaji.

Najlepšie daňe sú v dubaji
Ministerstvo šťastia v dubaji

Ministerstvo šťastia

Áno, majú tu ministerstvo pre „šťastie“. Dubaj si kladie za cieľ byť jedným z najšťastnejších miest na svete. Víziou ministerstva je aby šťastie a pozitivita bol životným štýl. S takým krásnym zmýšľaním a odhodlaním prispievať k tomu, aby bola verejnosť šťastnejšia ako kedykoľvek predtým, by si človek vedel predstaviť, ako sa jeho majetok v tomto krásnom prostredí rýchlo a úspešne rozvinie.

Politická stabilita

Vďaka svojmu vizionárskemu vedeniu, ktoré pracuje na rozvoji v hospodárskej, sociálnej, kultúrnej, environmentálnej a politickej oblasti, zostávajú Dubaj a Spojené arabské emiráty politicky stabilné. Od svojho vzniku v roku 1971 sú SAE úspešnou konštitučnou monarchiou a je tomu tak dodnes. Je to tak kvôli systému viery otcov zakladateľov SAE v mier a spravodlivosť.

Politická stabilita v dubaji
športový radj v dubaji

Skvelé celoročné podmienky pre športovcov

Pokiaľ holdujete nejakému športu, alebo ste profesionálny športovec, tak Dubaj je pre Vás ako stvorený. Popri pláži nájdete tartanové bežecké dráhy, ktoré merajú niekoľko kilometrov a pokiaľ chcete zmeniť povrch na behanie, tak tu nájdete aj bežecké chodníky v parkoch a okolo jazier. Pokiaľ sa chcete udržovať v posilňovni, tak väčšina našich projektov zahŕňa vlastnú posilňovňu, alebo v okolí nájdete franšízy posilňovní z celého sveta. Samozrejme tu nájdete aj tenisové kurty, squash, rugby, futbalové ihriská, zimné klzisko, lyžiarsku dráhu s umelým snehom, golfové ihriska a mnoho ďalšieho. Naši klienti mimo sezóny ponúkajú aj tréningové kurzy o ktoré je veľký záujem.  

Existujú ešte ďalšie výhody investovania v Dubaji

– Ceny nehnuteľností v Dubaji sú lacnejšie v
porovnaní s inými veľkými mestami na svete

– Spojené arabské emiráty majú liberálnu politiku
nabádajúcu zahraničných jednotlivcov a spoločnosti, aby investovali a
zúčastňovali sa na procese vzájomného rastu

– Krajina sa zaradila medzi 5 najhorúcejších
nákupných cieľov na svete

– Konkurenčné náklady na energiu, pokiaľ ide o
elektrinu, vodu a ropu

– Dostupnosť kvalifikovanej a nekvalifikovanej
pracovnej sily za nákladovo efektívne sadzby

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji
Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E
Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.sk

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji

Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E

Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.sk

Copyright © 2022 – PlatinumSquare.sk – Všetky práva sú vyhradené.

Login

Register

terms & conditions