Naši terajší klienti už poznajú odpoveď na túto otázku, ale pre budúcich klientov sme spísali základné piliere, prečo sa oplatí investovať v Dubaji:

1. Rastúca ekonomika

Ktokoľvek chce investovať do cudzej krajiny, tak jedným z dôležitých faktorov, ktoré zohľadňuje, je rast ekonomiky tejto krajiny. Zaujímavosťou Dubaja je to, že všetky čísla a štatistiky naznačujú, že Dubaj bude mať v najbližších rokoch trvalý ekonomický rast. Ekonomika Abu Dhabi, ktorá je bohatá na ropu prešla nedávnymi ropnými krízami bez väčších problémov a takisto Dubaj prekvital a stal sa šampiónom plánovania a ekonomického rastu v regióne MENA.

2. Turistické centrum

Dubaj je jedno z najväčších turistických centier na svete a ponúka nespočetne veľa atrakcií. Konajú sa v ňom rôzne umelecké a kultúrne festivaly, ako napríklad Dubajský medzinárodný filmový festival a Dubajský jazzový festival, ako aj športové podujatia ako Dubai Golf Desert Classic, Formula 1 Race (Abu Dhabi), Rugby 7’s, Dubajský svetový pohár dostihov a medzinárodné kriketové zápasy.

3. Bezpečnosť a ochrana

Dubaj je jedným z najbezpečnejších miest na svete s nízkou mierou kriminality a efektívnym právnym systémom. Dobrý investor vždy dbá na to, aby mesto, v ktorom sa nachádza jeho nehnuteľnosť, bolo bezpečné a Spojené arabské emiráty sú nielen najbezpečnejšou krajinou regiónu MENA, ale v skutočnosti jednou z najbezpečnejších krajín na svete. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia prichádzajú do Dubaja žiť, podnikať a investovať.

4. Ľahkosť podnikania

Podľa správy Doing Business 2019 dosiahli Spojené arabské emiráty globálne 11. miesto a regionálne 1. miesto. Spojené arabské emiráty dosiahli impozantné pozície v nasledujúcich indexoch:

Prístup k elektrine – 1. pozícia

Platenie daní – 2. pozícia

Vybavovanie stavebných povolení – 5. priečka

Registrácia majetku – 7. pozícia

Presadzovanie zmlúv – 9. miesto

Ochrana menšinových investorov – 15. miesto

5. Najmodernejšia infraštruktúra

Medzinárodné letisko v Dubaji získalo dvojité tituly najrýchlejšie rastúceho letiska na svete a šiesteho najrušnejšieho letiska na svete z hľadiska medzinárodnej osobnej dopravy. V roku 2009 vybavilo 41 miliónov medzinárodných cestujúcich. Čo sa týka automobilovej dopravy, tak celá krajina je prepojená diaľnicami. Prístav Jebel Ali je najväčší umelo vyrobený prístav na svete. V krajine sa nachádza najvyššia budova na svete – Burj Khalifa.  Tieto dôvody stačia na to, aby každý investor mohol investovať do realitného sektoru v krajine.

6. Uvoľnené pravidlá zdaňovania

Dubaj neukladá žiadnu daň z príjmu fyzických osôb, daň z kapitálových výnosov ani zrážkovú daň. V roku 2018 krajina implementovala zákon, ktorý umožňuje 100% zahraničné vlastníctvo spoločností, po ktorom nasledovalo zavedenie 10-ročného pobytového víza pre investorov a špecialistov. Tento dôvod je viac ako dosť na to, aby ľudia z celého sveta prišli pracovať alebo hľadať investičné príležitosti „v zlatom meste“ Dubaji.

7. Ministerstvo šťastia

Áno, majú tu ministerstvo pre „šťastie“. Dubaj si kladie za cieľ byť jedným z najšťastnejších miest na svete. Víziou ministerstva je aby šťastie a pozitivita bol životným štýl. S takým krásnym zmýšľaním a odhodlaním prispievať k tomu, aby bola verejnosť šťastnejšia ako kedykoľvek predtým, by si človek vedel predstaviť, ako sa jeho majetok v tomto krásnom prostredí rýchlo a úspešne rozvinie.

8. Politická stabilita

Vďaka svojmu vizionárskemu vedeniu, ktoré pracuje na rozvoji v hospodárskej, sociálnej, kultúrnej, environmentálnej a politickej oblasti, zostávajú Dubaj a Spojené arabské emiráty politicky stabilné. Od svojho vzniku v roku 1971 sú SAE úspešnou konštitučnou monarchiou a je tomu tak dodnes. Je to tak kvôli systému viery otcov zakladateľov SAE v mier a spravodlivosť.

9. Skvelé celoročné podmienky pre športovcov

Pokiaľ holdujete nejakému športu, alebo ste profesionálny športovec, tak Dubaj je pre Vás ako stvorený. Popri pláži nájdete tartanové bežecké dráhy, ktoré merajú niekoľko kilometrov a pokiaľ chcete zmeniť povrch na behanie, tak tu nájdete aj bežecké chodníky v parkoch a okolo jazier. Pokiaľ sa chcete udržovať v posilňovni, tak väčšina našich projektov zahŕňa vlastnú posilňovňu, alebo v okolí nájdete franšízy posilňovní z celého sveta. Samozrejme tu nájdete aj tenisové kurty, squash, rugby, futbalové ihriská, zimné klzisko, lyžiarsku dráhu s umelým snehom, golfové ihriska a mnoho ďalšieho. Naši klienti mimo sezóny ponúkajú aj tréningové kurzy o ktoré je veľký záujem.  

Existujú ešte ďalšie výhody investovania v Dubaji a to sú;

·  Ceny nehnuteľností v Dubaji sú lacnejšie v
porovnaní s inými veľkými mestami na svete

·   Spojené arabské emiráty majú liberálnu politiku
nabádajúcu zahraničných jednotlivcov a spoločnosti, aby investovali a
zúčastňovali sa na procese vzájomného rastu

·   Krajina sa zaradila medzi 5 najhorúcejších
nákupných cieľov na svete

·   Konkurenčné náklady na energiu, pokiaľ ide o
elektrinu, vodu a ropu

·   Dostupnosť kvalifikovanej a nekvalifikovanej
pracovnej sily za nákladovo efektívne sadzby

V tomto globálnom svete existuje veľa príležitostí podieľať sa na raste krajiny investovaním do nej. Investičná príležitosť v Dubaji je jednou z takých šancí, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Aj vy môžete byť súčasťou tejto rýchlo rastúcej ekonomiky a to aj prostredníctvom investovania. Očakáva sa, že svetová výstava Expo 2020, ktorá sa bude konať v Dubaji budúci rok 2021 pritiahne do Spojených arabských emirátov 25 miliónov ľudí, ktorí vytvoria okolo 300 000 nových pracovných miest. Ekonomika a trh v Dubaji počas tohto obdobia určite zažije obrovský nárast. Takže ak uvažujete o investovaní do nehnuteľností v Dubaji, je teraz ten správny čas!

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji
Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E
Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.sk

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji

Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E

Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.sk

Copyright © 2022 – PlatinumSquare.sk – Všetky práva sú vyhradené.

Login

Register

terms & conditions